Kariera polityczna wymaga niesamowitej intuicji, inteligencji, umiejętności i wytrwałości. Zapraszamy na sejmowe korytarze: błyszcz charyzmą i oryginalnością, udzielaj kwiecistych wypowiedzi, obiecuj wyborcom raj na ziemi i walcz o utrzymanie się w polityce. Jeśli się nie skompromitujesz, czeka cię sielankowa rzeczywistość europarlamentarzysty. Sprawdź, czy kariera polityczna jest pisana Tobie lub komuś z Twoich znajomych. Doskonale pomoże Wam w tym poniższa gra!
Gra planszowa “Kariera polityczna” to propozycja dla miłośników charakterystycznego stylu rysownika Andrzeja Mleczki oraz klasycznych rozgrywek opartych na przemieszczaniu się pionkiem po polu gry. Ilustrator ozdobił całą serię planszówek, między innymi “Gierki małżeńskie”, “Znamy się” czy “Między słowami”. Może być pięknym uzupełnieniem tej kolekcji. Jeśli czujesz w sobie smykałkę do polityki, zapraszamy - odwiedźcie sejmowe korytarze i sprawdźcie, kto z Was zrobi prawdziwą karierę! Gra nadaje się doskonale na długie, jesienne wieczory, kiedy niepogoda zamyka wszystkich w domach. Będzie też świetnym sposobem na relaks w sobotni wieczór czy spotkanie ze znajomymi. Dzięki niej nawet zwykłe, leniwe, niedzielne popołudnie może siać się o wiele ciekawsze.
© 2024-2025 jakaplanszowka.pl | Szablon graficzny: W3layouts
OK - przeciętniak bez emocji, jest dużo lepszych (6 / 10)
słabe, jeżeli mam wybór wezmę coś innego (5 / 10)
Przygotowanie
Ponieważ gra Kariera Polityczna nie jest skomplikowana, również jej przygotowanie trwa tylko chwilę. Oprócz rozłożenia planszy należy potasować trzy stosy kart oraz rozdać graczom ich zasoby. Warto docenić wykonanie, wszystkie kafelki są trwałe, a dodatkowo obecne na kartach i planszy rysunki i teksty Andrzeja Mleczki dodają ponadczasowego klimatu.
Gra
Pierwsze skojarzenie - właśnie gramy w Monopoly. Przejście przez start, więzienie (tzn. wykrywacz kłamstw), kupowanie na polach siedzib dla młodzieżówki... Gra polega na rzucaniu kością, przechodzeniu wokół planszy i wykonywaniu zadań obecnych na polach do czasu, aż jeden z graczy uzbiera zasoby wymagane do zwycięstwa (3000 euro i 20 głosów poparcia). Dodatkowo wprowadzono kilka twistów: kość czerwono-czarna, której wynik rzutu należy obstawić na kilku polach, debata w której licytujemy się z wybranym graczem o nagrodę czy talia pytań, w której zasoby dostajemy po prawidłowej odpowiedzi związanej z politycznymi cytatami. Mimo, że gra już ma kilka lat, poruszane kwestie są cały czas aktualne (np. co sądzisz o związkach jednopłciowych). Dość przyjemna jest też interakcja nad stołem z innymi graczami. Natomiast mimo wszystko to wciąż monopoly - mechanika oparta praktycznie w całości na losowości.